Rainbow page separator

V zámku chystají rodinnou venkovní hru i výtvarnou soutěž

Čtvrtek, 11. března 2021

Žďár nad Sázavou / Jarní program pro rodiny s dětmi připravili ve žďárském zámku. Lektorky edukačních programů jim nabídnou zábavnou rodinnou velikonoční hru a tvořivou soutěž. Větší děti se mohou těšit na Santiniho hvězdu – příběh plný úkolů s mobilní aplikací Skryté příběhy. Ten bude spuštěn v průběhu března.
Chystaná rodinná hra vypráví příběh zajíčka, který se narodil na kraji lesa pod Zelenou horou a vyráží poznávat svět. „Návštěvníkům letos bohužel nemůžeme nabídnout velký velikonoční program s workshopy a jarmarkem, ale věříme, že je hrou v zámeckém areálu potěšíme. Procházku se zábavnými úkoly jsme vytvořili pro děti ve věku od 2 do 8 let. Stačí si jen ve výdejním okénku zámecké kavárny vyzvednout mapku zaječí cestičky a vyrazit,“ vysvětlila autorka hry Markéta Sobotková. Hru si je možné zahrát od pátku 12. března až do 5. dubna, a to vždy v otvírací době výdejního okénka zámecké kavárny, což jsou pátky, soboty a neděle od 10 do 17 hodin, a navíc ještě na Zelený čtvrtek a o Velikonočním pondělí.
Zabavit děti a podpořit rozvoj jejich tvořivosti si klade za cíl také nová výtvarná soutěž. Je třeba namalovat obrázek s velikonoční nebo jarní tématikou a přinést jej do 5. dubna do okénka kavárny. Tři vylosovaní autoři získají volné vstupenky na oblíbené letní dětské prohlídky pro celou rodinu.