Vysočina, vysocina, aktuality, nehoda, D1
Rainbow page separator

Vážná nehoda zastavila provoz na D1

Středa, 2. května 2012

OLYMPUS DIGITAL CAMERAVysočina /Jednotka profesionálních hasičů ze stanice Velké Meziříčí zasahovala ve středu ráno na 142,5 km dálnice D1 ve směru na Brno. Při nehodě utrpěli zranění dva lidé. Jednu osobu museli hasiči z havarovaného vozidla vyprostit za použití hydraulického nářadí.

Hlášení o nehodě přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina v 08:07 hod.

Příjezd hasičů k nehodě byl velmi komplikovaný, pro[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tože se ihned po střetu začaly v místě tvořit dlouhé kolony.  Průzkumem místa zásahu hasiči zjistili, že došlo ke střetu osobního a nákladního vozidla. Z osobního vozidla musela jednotka za pomoci hydraulického nářadí vyprostit zraněného spolujezdce. Zranění utrpěla také řidička osobního vozidla. Posádka nákladního vozidla vyvázla z nehody bez zranění. Dálnice zůstala po střetu zcela neprůjezdná.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAHasiči pomohli zdravotníkům s ošetřením zraněných osob. Spolujezdec z osobního vozidla byl k dalšímu ošetření letecky transpor[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tován do brněnské nemocnice. Řidička byla převezena do nemocnice sanitním vozidlem.

V 08:59 hod se podařilo obnovit provoz jedním jízdním pruhem.

Hasiči zajistili havarovaná vozidla proti požáru. Při nehodě došlo k úniku provozních kapalin, který jednotka zlikvidovala speciálním sorbentem. Po zadokumen[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tování dopravní nehody Policií ČR byl havarovaný osobní vůz naložen na odtah.

V 10:25 hod byly následky dopravní nehody odstraněny, provoz na D1 plně obnoven a jednotka se vrátila zpět na základnu.

Příčinu a veškeré okolnosti dopravní nehody vyšetřuje Policie ČR.

Připravila: kpt. Ing. Petra Musilová, DiS., tisková mluvčí HZS Kraje Vysočina