Nové Město na Moravě, nove mesto na morave, aktuality, okruh, trasy, lyžování
Rainbow page separator

Ve Městě chystají nový okruh

Středa, 12. Prosinec 2012

Nové Město na Moravě / Kromě tradičních lyžařských tras, kterých v Novém Městě na Moravě a jeho okolí ročně strojově udržují kolem stovky kilometrů, se letos mohou příznivci bílé stopy těšit na nový běžecký okruh. A to jen kousek od města.

„Tuto zimu bude připraven a pravidelně upravován pro oba lyžařské styly také příměstský okruh v těsné blízkosti města. Skládá se ze dvou částí – z okruhu u Medinu, který má délku 2,2 kilometru a bude upravován každý den i při minimální sněhové pokrývce, a navazující části okolo Brožkova vrchu, jež měří 1,8 kilometru a bude upravována podle sněhových podmínek,“ uvedla Jaroslava Šmídková z informačního centra novoměstské radnice.

Pravidelné informace o úpravě lyžařských stop i možnost on-line sledování rolby přímo v terénu bude možné najít na webu www.lyzovani.nmnm.cz.

Pokud bude i nadále přát počasí, první skútrem upravené stopy mohou lyžaři na Novoměstsku vyzkoušet o tomto víkendu. O víkendu by již měla být v provozu i sjezdovka na Harusově kopci, předpokládané zahájení letošní sezony je naplánováno na pátek 14. prosince.