Nové Město na Moravě, aktuality, Tři kříže, stezka
Rainbow page separator

Ve Městě otevřou naučnou stezku Tři kříže

Středa, 4. Září 2013

Nové Město na Moravě / I cyklisté nebo maminky s kočárky mohou brzy vyzkoušet novou novoměstskou naučnou stezku Tři kříže. Ta bude zprovozněna koncem září.

Začátek naučné stezky bude na Jánské ulici u hostince Za vodou, poté cesta povede Brněnskou ulicí na kopec Kalvárie, zvaný také Kaplisko, k památce Tři kříže, kterou lidé vyhledávají i kvůli krásnému výhledu na město, který se odtud naskýtá. Pak stezka výletníky zavede k soustavě michovských rybníků s ojedinělou flórou a faunou a následně přes Horní Dvůr zpět do Jánské ulice.

Převýšení naučné stezky je osmdesát metrů, trasa vybavená informačními panely zájemcům nabídne nové informace o památkách a pamětihodnostech lokality, flóře a fauně chráněného krajinného území i některé historické, etnografické a geografické zajímavosti města.

Malý okruh s pěti zastaveními – Svatojánka, Brněnka, Tři kříže, rybniční soustava Trnka, Křivka, Němec a Horní Dvůr – turistům zprostředkuje procházku o délce 2,5 kilometru. Do budoucna novoměstská radnice počítá i s velkým okruhem, který bude disponovat délkou 5,5 kilometru a naváže na stávající malý okruh.