Rainbow page separator

Ve Městě si na konci prázdnin užijí tradiční medové slavnosti

Čtvrtek, 22. Srpen 2019

Nové Město na Moravě / Tradiční Novoměstské slavnosti medu aneb sladké zakončení léta se poslední srpnovou sobotu uskuteční na novoměstském Vratislavově náměstí, a to v době od 8 do 13 hodin. Včelaři budou přítomní na náměstí v parku i v arboretu a zájemcům podají veškeré dostupné informace ze své praxe.

Lidé se rovněž mohou těšit na ochutnávky krupicové kaše slazené medem, případně na tradiční bramborové placky. K mání budou rovněž různé druhy medů rozličných příchutí, zakoupit si bude možné medové pivo, medové limonády, tradiční perníčky s medem a jiné „včelí“ dobroty. Dostatek bude i medových lízátek coby odměny pro každého, kdo si troufne vyřešit zajímavý včelařský kviz.

Návštěvníci novoměstských slavností také získají možnost vyfotit se se včelou, vyslechnout si povídání o tomto užitečném hmyzu a prohlédnout si různé včelařské náčiní a pomůcky používané v době současné i minulé. Pro děti má být připravené Dřevěné divadlo Honzy Hrubce, přičemž chybět nebude ani výtvarný workshop a hudební doprovod akce.