Rainbow page separator

Ve Městě začali přestavovat budovu VZP na uměleckou školu

Sobota, 3. Březen 2018

Náměstí v Novém Městě na Moravě

Nové Město na Moravě / Přestavba bývalé budovy VZP na základní uměleckou školu začala v Novém Městě. Stavební práce mají být hotovy v létě. V budově vzniknou třídy vhodné pro výuku hry na hudební nástroje, více prostoru pro žáky a učitele i nový koncertní sál. Školu, která čítá více než čtyři stovky žáků, dlouhodobě trápí nedostatek místa.
Aktuálně jsou hotové hlavní bourací práce, začíná se pracovat na instalaci sádrokartonů. Stavba nijak neomezí provoz, průchozí nebude pouze zkratka kolem budovy ve směru do Brněnské ulice.
Zvenku zůstane objekt téměř stejný. Stavbaři nyní pracují zejména uvnitř budovy, kde mění elektroinstalaci a dispozici. Specialitou bude odhlučnění, takže zvuk hudebních nástrojů nebude slyšet venku na ulici, ale ani v sousedních třídách.
Nový koncertní sál vznikne v místech bývalých garáží a má být dimenzován pro osm desítek diváků, přičemž jeviště se dočká vybavení světelnou i zvukovou technikou. Přestavba bývalé budovy Všeobecné zdravotní pojišťovny pro potřeby základní umělecké školy vyjde na devět milionů korun.