Rainbow page separator

Ve sklepě bazénu může být i sklad

Středa, 4. Prosinec 2013

Nově Město na Moravě / Výběrové řízení na zhotovitele krytého bazénu v novoměstské Hornické ulici vyhlásila tamní radnice. Stavba za přibližně devadesát milionů korun bude zahájena na jaře, ještě předtím však dojde k postavení dočasné protihlukové stěny. „Stěna bude chránit ulici Budovatelů a musíme zajistit klid a omezit dopady stavby i pro obyvatele Hornické ulice,“ vyjádřil se novoměstský starosta Michal Šmarda.
V první verzi byla stavba bazénu plánována bez podsklepení, to ale bylo později změněno. „Ve sklepě vznikne prostor, který bude možné využít pro kulturně sportovní účely, případně jako skladové prostory,“ sdělil starosta.
Přízemí patrové budovy zaberou šatny, sprchy, plavecký bazén se čtyřmi drahami, relaxační bazén, brouzdaliště pro děti se skluzavkou a vířivka pro čtrnáct osob.
V prvním patře vznikne wellness zahrnující Kneippovu lázeň, finskou saunu a aromatickou solnou lázeň. Kromě toho se tam vejde fitness část i studený bufet, odkud bude možné přes schodiště a galerii vstoupit do bazénu. Zařízení by mělo zahájit provoz v závěru roku 2015.