Rainbow page separator

Ve Škrdlovicích se zaměřili na domovní čísla

Úterý, 10. Prosinec 2013

Škrdlovice / Na důležitost správného označování domů v obci upozorňují zástupci Škrdlovic. Nesprávné, či vůbec žádné označení domů, případně nedostatečně viditelné může činit problémy například zdravotníkům a hasičům, kteří pak nemohou inkriminovaný dům rychle najít.
„Označování budov řeší zákon o obcích, který stanovuje, že budova musí být označena popisným číslem, pokud není stanoveno jinak,“ říká starosta Škrdlovic Ivan Hořínek.
Samostatnými popisnými čísly se podle jeho slov neoznačují vedlejší budovy, které jsou součástí jednoho celku, například samostatná garáž a další drobné stavby při domech. Chaty a chalupy se označují evidenčními čísly. O tom, jakou tabulkou bude nemovitost označena, rozhoduje obecní úřad.
„V případě obce Škrdlovice se jedná o kovovou červenou smaltovanou tabulku o rozměrech 20×15 centimetrů s bílým lemováním a bílou arabskou číslovkou o výšce devět centimetrů. Orientační čísla se v naší obci nepoužívají. Tabulky s čísly popisnými nebo evidenčními se umisťují viditelně z ulice,“ dodal starosta.