Rainbow page separator

Ve Šlakhamru se v sobotu lidé vrátí v čase do socialismu

Čtvrtek, 4. srpna 2016

Ve Šlakhamru se v sobotu lidé vrátí v čase do socialismu

Hamry nad Sázavou / Vrátit se na několik hodin do dob reálného socialismu budou mít možnost návštěvníci Šlakmamru v Hamrech nad Sázavou. Akci s názvem Retro výlet na Šlakhamr pořádá v sobotu 6. srpna od 10 do 17 hodin Technické muzeum v Brně, které technickou památku spravuje. Podstatou návratu do minulosti bude nostalgické zavzpomínání na to, jak tehdy lidé žili, co si oblékali, čím jezdili, co jedli, co poslouchali či na co se dívali. Chybět tak nebudou ani mávátka, céčka, branná cvičení či rifle.
Děti i se svým doprovodem budou moci soutěžit na jednotlivých stanovištích, a pokud se jim podaří nasbírat dostatečné množství bonů, odměny si vyzvednou v tamním Tuzexu. Pro podpoření retro atmosféry pořadatelé návštěvníkům doporučují dobový oděv, přičemž ze Žďáru do Hamrů bude možné využít přepravu historickým autobusem.
Ve Šlakhamru ani tentokrát nebudou chybět kováři, kteří opět předvedou ukázky práce na ručních kovadlinách i za pomoci bucharu poháněného vodním kolem, přičemž zájemci si budou moci zkusit sami vykovat třeba hřebík.