Rainbow page separator

Ve Sněžném připravují aukci na dodavatele energií

Pátek, 11. Září 2015

Sněžné / Hromadnou elektronickou aukci na dodavatele energií pořádá pro obyvatele úřad ve Sněžném. Registrace domácností se uskuteční ve dnech 16. a 23. září v době od 14 do 16.30 hodin v zasedací místnosti sněženského úřadu. Elektronická aukce je pro zájemce zdarma.
Akce je součástí projektu Obec občanům, kdy se Sněžné přidává k dalším městům a obcím v Jihomoravském kraji a na Vysočině. Projekt má za cíl snížení nákladů za energie u jednotlivých domácností, spolu s vytlačením podvodného podomního prodeje z regionu. Zájemci o společnou elektronickou aukci si s sebou mají přinést vyúčtování za elektřinu a zemní plyn za posledních dvanáct měsíců a smlouvu se stávajícími dodavateli energií.
Principem hromadné aukce je spojení velkého množství domácností v rámci regionu tak, aby vznikl velkoodběrový objemový „balík“. Ten následně ve veřejné soutěži získá dodavatel, který je schopen zajistit nejnižší možnou cenu na období 24 měsíců. Průměrné úspory se odhadují kolem dvaceti procent na ovlivnitelné části energií.