Rainbow page separator

Ve Sněžném změnili systém hrazení odpadu, už se neplatí zpětně

Středa, 31. ledna 2018

Sněžné / Změna poplatků za komunální odpad letos čeká obyvatele i rekreanty ve Sněžném. Pro majitele rekreačních nemovitostí se roční taxa zvýšila ze 700 na 800 korun za objekt, pro tamní obyvatele zůstala stejná, což je 500 korun za osobu ročně.
Sněženští obyvatelé však kvůli sjednocení roků plateb letos poplatek uhradí dvakrát. „Vždy se platil poplatek za rok zpět, takže mezi vyhláškami 1/2016 a 2/2017 nám vzniklo přechodné období jednoho roku, to jest platba za rok 2017, kdy cena za tento rok byla stanovena vyhláškou 1/2016. To znamená, že zjednodušeně řečeno osoby „trvale žijící“ budou v roce 2018 platit poplatek za odpady za dva roky najednou,“ uvedla starostka Sněžného Anna Havlíková.
Za rok 2017 je tak splatnost poplatku do konce března a za letošní rok do konce srpna, avšak s možností jeho rozdělení. To lze za předpokladu, pokud jeho výše za rodinu přesáhne dva tisíce korun, přičemž rozdělení je možné do dvou stejných splátek se splatností do 31. srpna a 31. října. K rozhodnutí městys přistoupil zejména kvůli problémům při zaúčtování plateb za rok zpětně, případně s ohledem na narození či úmrtí obyvatel.