Rainbow page separator

Ve Svratce uvažují o rekonstrukci přírodního koupaliště

Čtvrtek, 20. září 2018

Svratka / Vedro bylo, ale voda došla. Tak to letos v létě vypadalo u přírodního koupaliště ve Svratce, které je zásobované vodou přitékající z obecního lesa.
„V předloňském roce jsme v průběhu hlavní koupací sezony stačili vodu i jednou obměnit. Letos nám ale extrémní horké léto bez dešťů udělalo čáru přes rozpočet. V době, kdy jsme se mohli koupat takřka nepřetržitě tři až čtyři měsíce každý den, voda přestala koupaliště zásobovat,“ konstatoval svratecký starosta František Mládek.
A jak to bude s koupalištěm, které bylo v minulých letech doplněno zrekonstruovaným bufetem i novým sociálním zařízením, vypadat do budoucna? „Máme nějaké plány, ale samozřejmě tím nejhlavnějším jsou nemalé finanční náklady na celkovou rekonstrukci koupaliště včetně nového zdroje vody a její úpravy. Odhad jsou přibližně tři miliony korun. S tím potom úzce souvisí náklady na samotný provoz koupaliště včetně plavčíka a podobně. Přesto bychom se rádi pokusili postupně zrekonstruovat celý areál, tedy bazény se zázemím i nohejbalové a volejbalové hřiště,“ doplnil starosta.