Rainbow page separator

Ve Veselí začal jubilejní 20. jarní zahrádkářský jarmark

Čtvrtek, 15. Duben 2021

Nové Veselí / Na 20. ročníku jarního zahrádkářského jarmarku, který začal v novoveselské Plastii, si mohou lidé nakoupit až do 29. května. V nabídce jsou nejenom samozavlažovací i běžné květináče a truhlíky vlastní výroby, ale také sazenice zeleniny, bylin a květin od místních zahradníků. Aktuální informace jsou k dispozici na firemním webu nebo facebooku. Jarmark probíhá ve venkovních prostorách Plastie ve Žďárské ulici, provozní doba je v pracovní dny od 9 do 17.30 hodin a o sobotách od 8 do 11.30 hodin, ovšem s výjimkou květnových státních svátků, kdy bude zavřeno. Organizátoři akce počítají s dodržováním veškerých bezpečnostních opatření.
„Věříme, že stejně jako v předchozích letech zákazníci jarmark uvítají. Určitě je bezpečnější i příjemnější nakoupit truhlíky přímo od výrobce a venku než v uzavřených halách,“ uvedla jednatelka společnosti Plastia Lenka Novotná.
Jednou z novinek letošní sezony je samozavlažovací velkoobjemová nádoba, která pojme až 60 litrů substrátu. Daří se v ní jak keřovým i stromkovým růžím a hortenziím, ale také menším ovocným či okrasným stromkům. Díky samozavlažovacímu systému je možné zalévat méně často, než je běžně, protože rostliny si vezmou jen tolik vody, kolik právě potřebují.