Rainbow page separator

Ve Vysočina Areně se bude o závodech platit jenom pomocí čipu

Pátek, 24. května 2019

Nové Město na Moravě / V novoměstské Vysočina Areně v pátek 24. května startují závody Světového poháru horských kol. Hlavní závod se jede až v neděli, v sobotu se utkají junioři a jezdci kategorie U 23, ale už v pátek akci zahájí oblíbený short track. Na pátek je rovněž plánována autogramiáda, v sobotu večer zase talk show s hvězdami cyklistického sportu. Vstupné se platí pouze v sobotu.
Novinkou je změna úhrady všech plateb, ať už jde o vstupenku či třeba nákup občerstvení. Platit se bude výhradně prostřednictvím speciálního čipu, který si návštěvníci připevní na zápěstí, takže za hotové peníze nebude možné pořídit nic. V areálu bude rozmístěno několik nabíjecích stanic, kde si lidé mohou svůj čip „nabít“ penězi. Při odchodu pak dostanou neutracenou hotovost zpět. Pořadatelé si od tohoto způsobu placení slibují výrazné urychlení nakupování, a to zejména občerstvení. V souvislosti s tím zmizí i klasické stánky, které nahradí velká jídelna.
Významná sportovní akce s sebou kromě policejního bezpečnostního opatření od 23. května nese i omezení dopravy. V ulici Vlachovická se smí jezdit nejvíce „třicítkou“, zcela uzavřena je silnice spojující ulici Vlachovickou a osadou Jiříkovice. Dopravní omezení se týká i ulice Tyršova vedoucí kolem novoměstského kulturního domu, kde je provoz veden pouze jedním směrem.