Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, olympiáda, bruslení
Rainbow page separator

Ve Žďáře bude dětská olympiáda

Středa, 10. července 2013

damska-brusleŽďár nad Sázavou / O medaile v rychlobruslení a krasobruslení se v lednu ve Žďáře utkají dětští sportovci v rámci her VI. zimní olympiády dětí a mládeže. Žďárští zastupitelé coby spoluorganizátoři akce ji podpoří částkou ve výši dvě stě tisíc korun z rozpočtu města na příští rok. Ve Žďáře bude hlavní centrum olympiády.

„Měl by se u nás konat i velký medailový ceremoniál a diskotéka pro účastníky olympiády,“ vyjádřil se žďárský místostarosta Ladislav Bárta. Do města přijede kolem sedmdesáti krasobruslařů z celé republiky, rychlobruslařů bezmála sto padesát. „Kromě toho se ve Žďáře v rámci doprovodného programu uskuteční vyhodnocení literární soutěže a hudební soutěže ve hře na akordeon, které se zúčastní sedmadvacet hráčů,“ dodal Bárta.

Ze žďárského okresu se v zimních olympijských mládežnických hrách bude angažovat ještě Nové Město na Moravě a Velké Meziříčí. V novoměstské Vysočina Areně se odehraje běžecké lyžování, biatlon či lyžařský orientační běh, Novoměstští na akci vyčlení sto tisíc korun. Stejnou částkou podpoří hry i Velké Meziříčí, kde bude v permanenci zejména Fajtův kopec, kam se sjedou alpští lyžaři a snowboardisté.