Rainbow page separator

Ve Žďáře chtějí rozšířit počet bezpečnostních asistentů

Pátek, 19. srpna 2016

Asistent v dopravě Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / Další dva bezpečnostní asistenty ke žďárským přechodům pro chodce by ráda zajistila žďárská radnice. V současné době mezi sedmou a osmou hodinou ve dnech školního vyučování na bezpečné přecházení zejména školáků dohlížejí čtyři asistenti. „Máme na ně dobré ohlasy z řad veřejnosti,“ sdělil žďárský starosta Zdeněk Navrátil.
Bezpečnostní asistent by měl být nejlépe obyvatel Žďáru, který je sám držitelem řidičského oprávnění, má zkušenosti s provozem na pozemních komunikacích, je zdravotně způsobilý a morálně bezúhonný. Asistenti pracují za smluvní plat, proškoleni jsou ze strany odboru dopravy žďárské radnice.
První dva bezpečnostní asistenti, kteří jsou vybavení speciálním reflexním oblečením, se u žďárských přechodů objevili loni v květnu.
Podle zástupců města je možné bezpečnostní asistenty využít i jinak. „Letos bylo o prázdninách zpřístupněno veřejnosti dětské dopravní hřiště a jeden z asistentů se postaral o dohled nad ním, jeho odemykání a zamykání,“ doplnil starosta.