Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, zápis, školky
Rainbow page separator

Ve Žďáře chystají zápis do mateřských školek

Čtvrtek, 18. Duben 2013

materska-skolkaŽďár nad Sázavou / Zápis do mateřských školek ve Žďáře se uskuteční ve dnech 24. a 25. dubna v době od 9 do 11 hodin a od 12 do 16 hodin na ředitelství školky ve Vančurově ulici.

Tam zákonní zástupci dětí odevzdají vyplněnou žádost o přijetí. Protože se jedná o administrativní záležitost, rodičům je doporučováno nechat děti doma. Zapisovat se je možné do sedmi školek – Kamarád, Pohádka, Srdíčko, Pastelka, Sluníčko, Vysočánek a Vláček.

K zápisu do žďárských mateřských školek je nutné přinést kromě vyplněné žádosti potvrzené od pediatra i očkovací průkaz a rodný list dítěte, průkaz totožnosti zákonného zástupce, cizinci navíc ještě doklad s povolením k trvalému pobytu na území České republiky.

Do školky jsou přijímány děti v posledním roce před zahájením školní docházky, s odloženou školní docházkou, děti starší tří let na celodenní docházku, děti od tří let na polodenní docházku a nakonec i děti mladší tří let zaměstnaných rodičů, které jsou narozeny nejpozději do prosince 2010 a splňují potřebné předpoklady.

Zvýhodňujícími kritérii pro přijetí je trvalé bydliště dítěte ve Žďáře, případně starší sourozenec, jenž již do školky chodí.