Rainbow page separator

Ve Žďáře hledají další asistenty k přechodům

Čtvrtek, 24. Září 2015

Asistent v dopravě Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / Další uchazeče na pozici bezpečnostních asistentů pomáhajících u frekventovaných přechodů hledá žďárská městská policie. Počítá s dalšími čtyřmi lidmi. Vhodnou osobou pro tuto pozici je obyvatel Žďáru, který vlastní řidičské oprávnění a má zkušenosti s dopravním provozem. Musí být zdravotně způsobilý a bezúhonný, přičemž podmínkou jeho práce je výkon činnosti ve dnech školní výuky mezi sedmou a osmou hodinou ranní, kdy se na přechodech mnohonásobně zvýší počet chodců.
Činnost bezpečnostních asistentů je vykonávána v rámci smluvního platu, bližší informace zájemci získají přímo u městských policistů, a to osobně i telefonicky.
První dva asistenti se ve Žďáře objevili začátkem května, cílem projektu je kromě zvýšení bezpečnosti u přechodů také podpora širšího zapojení veřejnosti do zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku. „Bezpečnostním asistentem se může stát člověk v produktivním věku, nebo senior. Ten bude následně disponovat pověřením městského úřadu. Všichni asistenti budou proškoleni pracovníky úřadu,“ uvedla mluvčí žďárské radnice Nikola Adlerová.