univerzita třetího věku
Rainbow page separator

Ve Žďáře odstartuje univerzita třetího věku

Pondělí, 19. Květen 2014

Žďár nad Sázavou / Nový ročník vzdělávání seniorů ve Žďáře od září připravuje Univerzita třetího věku Vysoké školy polytechnické Jihlava ve spolupráci s Krajem Vysočina. Zatím se senioři tímto způsobem učili ve Velkém Meziříčí, Pelhřimově a Havlíčkově Brodě.
V rámci pilotního ročníku budou mít penzisté ze Žďáru nad Sázavou a jeho okolí možnost vyzkoušet si vzdělávání na třech přednáškách, které mohou navštívit zdarma. Přednášky se uskuteční v červnu ve Střední škole obchodní a služeb SČMSD Žďár nad Sázavou. Přihlášku najdou zájemci na webu Kraje Vysočina www.kr-vysocina.cz v sekci Sociální portál, část Prorodinná politika, oddělení Univerzita třetího věku. Další informace jsou na webu www.obchodskolazr.cz v sekci Vzdělávání dospělých. Přihlášky jsou rovněž k dispozici v tištěné podobě na obou místech, termín jejich odevzdání je úterý 10. června. První pilotní přednáška s názvem Rozumíme penězům se uskuteční 12. června, o týden později je na programu přednáška Štěstí – co je štěstí? a 26. června pak seminář Lidová píseň.
Oficiální výuka univerzity třetího věku začne v září. Tématem ročníku 2014/2015 bude Zdravý životní styl seniorů, ve kterém budou zařazeny přednášky – pohyb a cvičení v seniorském věku, stravování, reflexní terapie, duševní hygiena, paměť a její poruchy, komunikace a další.
Projekt je určen pro penzisty, ať už žijící v rodinách či v domovech pro seniory, eventuálně v domovech pro seniory s postižením. Studiem získají nejenom nové poznatky, ale i možnost seznámení se a setkávání se svými vrstevníky. Podmínkou pro zapojení do studia je dosažení penzijního věku.