Rainbow page separator

Ve Žďáře plánují pokračovat s participativním rozpočtem

Úterý, 7. Únor 2017

Park Farská humna Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / Opět šest set tisíc korun by žďárská radnice pro příští rok chtěla vložit do participativního rozpočtu, doporučili to místní radní. Letos dojde na realizaci prvních čtyř projektů po asi 150 tisících, které podali a následně prostřednictvím hlasování vybrali obyvatelé města. Jedná se o vstup do úvozu na Klafaru s připomínkou prvního osídlení Žďáru, úpravu terénu ve Farských humnech, oplocení volnočasového areálu pro děti a mládež ve Farských humnech a obnovu vodního prvku v atriu za náměstím. Do hlasování bylo zařazeno na 450 platných hlasovacích lístků.
Změnou pro rok 2018 by měla být maximální výše částky na realizaci jednoho projektu, která se zvýší na 300 tisíc korun. Za předpokladu, že by lidé dali nejvíce hlasů projektům v maximální finanční výši, vyčleněných šest set tisíc korun by stačilo pouze na dva.
Posunout by se mělo také hlasování veřejnosti. Zatímco loni se hlasovalo v listopadu, letos by už v té době měly být projekty vzešlé z přání obyvatel Žďáru vybrány a připravovány do rozpočtu. „Některé projekty vyžadují například stavební povolení a podobně, takže administrativa nějakou dobu trvá,“ uvedl starosta Žďáru Zdeněk Navrátil.