Rainbow page separator

Ve Žďáře plánují vznik křesťanské mateřské školky

Pondělí, 16. Leden 2017

Žďár nad Sázavou / Takzvaná dětská skupina o dvanácti dětech coby jednodušší alternativa křesťanské mateřské školky by mohla ve Žďáře začít fungovat už od září. Za předpokladu, že iniciátoři projektu získají evropskou dotaci, najdou vhodné prostory a seženou dostatečný počet zájemců. „Je to v podstatě školka, na kterou jsou kladeny menší nároky vzhledem k menšímu počtu dětí. Pokud by se koncept osvědčil a bude zájem, tak se může dětská skupina později transformovat v klasickou školku. Tento postup navrhl otec biskup Pavel Konzbul a byl diskutován s oběma místními faráři. V diskusi je, že by byla provozovatelem jedna z farností i biskupství,“ informoval za iniciátory projektu Jan Šedo s tím, že se může lišit provozovatel dětské skupiny a později zřizovatel školky.
Zda se podařilo získat dotaci, budou aktivisté angažující se v projektu dětské skupiny vědět v březnu. Pokud uspějí, čeká je hledání vhodných prostor. „V podstatě pro dětskou skupinu vyhovuje každý trochu větší byt s vhodným uspořádáním. Tedy alespoň 50 metrů čtverečních, dva záchody, anebo možnost druhý zřídit. Majitel musí souhlasit s umístěním dětské skupiny a drobnými stavebními úpravami, do nichž nelze investovat více než asi 250 tisíc korun z dotace. Místo musí být dobře dostupné z celého Žďáru a poblíž nějakého dětského hřiště či parku. Z dotace si můžeme dovolit nájem až 8400 korun,“ přiblížil Šedo.
Jestli bude o dětskou skupinu mezi rodiči malých dětí dostatečný zájem, chtějí aktivisté zjistit prostřednictvím dotazníku na internetových stránkách www.hvezdickazr.cz.