Žďár nad Sázavou, zda nad sazavou, aktuality, parkoviště, biatlon
Rainbow page separator

Ve Žďáře pomohli šampionátu parkovacími místy

Pátek, 8. Únor 2013

parkovisteŽďár nad Sázavou / Na údržbě, případně na odhrnování sněhu z vyčleněných parkovišť a odstavných ploch ve Žďáře nad Sázavou se domluvili pořadatelé novoměstského mistrovství světa v biatlonu se zástupci žďárské radnice. Žďárští tak nechali po městě připravit řadu parkovacích míst pro návštěvníky biatlonu.

Bezplatně je možné odstavit automobil na parkovací ploše za firmou Tokoz ve směru k Pilské nádrži, na parkovištích u zámku a u fotbalového stadionu. Parkovat je možné i u zimního stadionu a na části louky směrem k cyklostezce. Volná místa mohou řidiči najít i na parkovišti u polikliniky či u městské tržnice. K umístění automobilů je po celou dobu konání mistrovství vymezena rovněž spojnice mezi výpadovkou na Brno a silnicí vedoucí k Jamám ve žďárské průmyslové zóně.

Obyvatelé Žďáru i sportovní fanoušci se mohou do novoměstské biatlonové Vysočina Areny dostat z označených zastávek u parkovišť bezplatnou kyvadlovou dopravou s logem biatlonu, konkrétně autobusy označenými ZONE 2. Autobusy ZONE 3 jezdí výhradně po Žďáře, a to ze Stalingradu přes ulici Strojírenskou, nádraží, nákupní centrum v Brněnské ulici až do průmyslové zóny v Jamské ulici.