Rainbow page separator

Ve Žďáře proběhnou 13.6. Zámecké pivní slavnosti

Pondělí, 20. Leden 2020

Žďár nad Sázavou / Je to již bezmála sto let, kdy na pivovarském nádvoří žďárského zámku utichl ruch bednářského náčiní, přestalo se kouřit z pivovarských komínů a vzduchem se již nelinula příjemná vůně sladu a chmele z právě vařeného piva. Sládek František Dvořák pověsil řemeslo na hřebík a věnoval se jiným bohulibým činnostem prospěšným místní komunitě.

Letos se situace změní, protože v sobotu 13. června pivovarské nádvoří opět ožije pivem, kulturní program na zámku obohatí Zámecké pivní slavnosti. Připraveno je místo pro 15 různých minipivovarů a na jejich výčepech bude k výběru až čtyřicet různých pivních speciálů. Součástí programu je také Degustační soutěž domácích výrobců piva s mezinárodní účastí domácích sládků a profesionálních pivních degustátorů.

Pro jedlíky budou připraveny řeznické speciality, jako zabijačkový guláš, pečené sele na rožni, nebo grilované klobásy. Bohatou zábavou vás provede moderátor Pavel Bláha z Hit Rádia Vysočina a nebude chybět ani obligátní soutěž v pití piva na čas o hodnotné ceny. Kulturní program pro děti i dospělé bude prokládán živými vstupy, kdy vám zástupci jednotlivých pivovarů představí piva, která nabízejí na svých výčepech. Ve večerních hodinách proběhne vyhlášení výsledků degustační soutěže a hudební vystoupení některé z místních kapel. V případě nevhodného počasí budou k dispozici kryté stany a vstupné je pro všechny zdarma.

Událost na fb a fb tránka