vyhláška, hazard
Rainbow page separator

Ve Žďáře schválili vyhlášku o zákazu hazardu

Neděle, 7. Září 2014

Budova Městského úřadu ve Žďáře nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / Vyhlášku o zákazu hazardu na území města s účinností od 1. října schválili žďárští zastupitelé. Aktivisté ze sdružení Žijeme Žďárem požadující k této problematice vyhlášení místního referenda, se kterým se předběžně počítalo v době konání říjnových komunálních voleb, za těchto okolností na jeho vyhlášení netrvají.
„Zastupitelé tak na svém zasedání o možnosti vyhlásit referendum nehlasovali,“ vysvětlila žďárská starostka Dagmar Zvěřinová. Zastupitelé vzali na vědomí petici pro zachování pracovních míst souvisejících s provozem výherních hracích přístrojů, kterou ve městě podepsalo 1401 lidí.
Ve Žďáře od 1. října nebudou povolovány nové automaty, videoterminály a další podobná technická zařízení a prodlužovány smlouvy na provoz těch stávajících, až budou postupně vyřazena z provozu všechna výherní zařízení.
Žďár se tak přiřadí k ostatním městům žďárského okresu, kde již automaty, videoterminály a jim podobná zařízení zakázali. Žďárská radnice z hazardu za loňský rok získala více než šestnáct milionů korun, v polovině letošního roku bylo ve Žďáře evidováno více než dvě stě výherních hracích zařízení.