Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, stavební práce, Brněnská
Rainbow page separator

Ve Žďáře se rozjely další stavební práce

Úterý, 16. července 2013

rekonstrukce-300x217Žďár nad Sázavou / Oficiální uzavírka silnice I/37 v lokalitě u „Fordu“ skončila, další stavba začala. Dělníci tentokrát obsadili ulici Brněnská mezi okružními křižovatkami u Enpeky a při výjezdu z města na Velkou Bíteš na silnici I/37. Ředitelství silnic a dálnic ČR tam uhradí zhotovení nových povrchů komunikace.

Vozovka se bude v Brněnské ulici opravovat po částech, takže vždy bude v provozu jedna polovina. Oba kruhové objezdy jsou průjezdné. V termínech 15. až 21. 7. a 27. 7. až 2. 8. je s pracemi spojena částečná uzavírka ve dvou jízdních pruzích, ve dnech 22. až 26. července bude provoz řízen kyvadlově v jednom jízdním pruhu. Úplná uzavírka úseku je v plánu pouze o víkendu 3. a 4. srpna, kdy budou stavební práce finišovat. Objízdná trasa povede po místní komunikaci v průmyslové zóně a ulicemi Jamská a Novoměstská.

Následně se stavební dělníci přesunou do ulice Dolní. Povrch silnice zrekonstruují v době od 5. srpna do 6. září, kdy bude v lokalitě platit částečná uzavírka. Provoz bude možný po polovinách vozovky, úplná uzavírka je naplánována ve dnech 15. až 18. srpna a pak v době od 31. srpna do 1. září. Celkové náklady na opravy obou úseků silnice I/37 vyjdou na devatenáct milionů korun.