Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, snídaně, Férová snídaně
Rainbow page separator

Ve Žďáře se uskuteční Férová snídaně

Pátek, 10. Květen 2013

zelena-hora-2-letecka-fotografie-z-rc-mikrokopteru-dajcŽďár nad Sázavou / Veřejný nekomerční piknik v rámci třetího ročníku happeningu Férová snídaně ve vašem městě se uskuteční i ve Žďáře nad Sázavou, a to v sobotu 11. května v 10 hodin před Zelenou horou.

Při akci se sejdou příznivci fair trade, aby společně posnídali na veřejném místě fairtradové a lokální potraviny a vyjádřili tak podporu produktům, při jejichž výrobě nebyla porušována lidská práva, poškozováno životní prostředí či zneužita dětská práce.

Účastníci akce podporující Světový den pro fair trade si na snídani přinesou fairtradové potraviny, například kakao, kávu, čaj, ale třeba i domácí chleba upečený z místní mouky.

„Hlavním tématem letošní snídaně je fair trade v každodenním životě. Chceme upozornit na to, že podpořit lidi, kteří pro nás pěstují kakao nebo kávu, můžeme každý den,“ uvedl Stanislav Komínek z neziskové organizace NaZemi, která akci zastřešuje. „Zatímco v roce 2011 snídali produkty se známkou Fairtrade a potraviny z lokální produkce lidé ve 41 městech, loni se jejich počet zvýšil na 57,“ dodal Komínek.

Na Vysočině se bude férově snídat také v Jihlavě, v Borech, Křižanově, Pelhřimově, Polné, Třebíči či Havlíčkově Brodě.