Rainbow page separator

Ve Žďáře shánějí pracovníka do nového informačního centra

Středa, 22. Leden 2020

Žďár nad Sázavou / Pracovníka do nového turistického informačního centra, které bude ve Staré radnici od května provozovat Žďár nad Sázavou ve vlastní režii, shání žďárská radnice. Tento pracovník bude spadat pod odbor školství, kultury, sportu a marketingu, jedná se o pracovní poměr na dobu neurčitou. Zájemci se mohou hlásit do 10. února, výběrové řízení bude vícekolové.

Do konce února provoz infocentra ve Staré radnici ještě zajišťuje cestovní kanceláře Santini tour, která tuto činnost ve Žďáře provádí již od první poloviny 90. let. Poté smlouva se současným provozovatelem skončí a město si bude provoz turistického informačního centra již zajišťovat samo, stejně jako to dělají i v dalších městech okresu.
Ročně žďárská radnice provozovateli infocentra na základě smlouvy platí 170 tisíc korun, z nichž letos obdrží poměrnou část za dva měsíce činnosti. V březnu a dubnu jsou v plánu úpravy interiéru turistického informačního centra a od května již začne služba veřejnosti fungovat v systému města. Žďár v letošním roce na provoz infocentra v novém vyčlenil 830 tisíc korun, celoroční provoz pak město vyjde na 1,2 milionu.