Rainbow page separator

Ve Žďáře shání peníze na financování přechodu u zastávky

Pátek, 22. ledna 2016

Peníze, papírové bankovky

Žďár nad Sázavou / Kde sehnat peníze na mimoúrovňový přechod, který by byl nutnou součástí nové železniční zastávky v průmyslové zóně, řeší žďárská radnice. Právě na náročném financování přechodu pro pěší projekt v roce 2013 ze strany města uvázl.
„Od té doby se změnilo to, že místní komunikace v průmyslové zóně se přeložením silnice I/19 změnila na státní silnici,“ informoval starosta Žďáru Zdeněk Navrátil s tím, že za těchto okolností by bylo možné na bezpečný přechod přes státní silnici žádat o státní peníze. „Budeme jednat se Státním fondem dopravní infrastruktury, který by v tomto případě teoreticky mohl poskytnout prostředky na zvýšení bezpečnosti přechodu silnice I. třídy,“ upřesnil starosta.
Jednání všech zúčastněných jsou teprve v začátcích. Přesně nebylo stanoveno ani to, kde zastávka, kterou by nechala vybudovat Správa železniční dopravní cesty (SŽDC), má stát. „Dosud jsme zvažovali dvě až tři varianty. Se SŽDC budeme posuzovat jak ekonomickou náročnost, tak i možnost čerpání dotačních fondů,“ doplnil žďárský místostarosta Josef Klement.