Rainbow page separator

Ve Žďáře upravili poplatky za zábor veřejného prostranství

Čtvrtek, 2. Leden 2020

Žďár nad Sázavou / Vyhláška o užívání veřejného prostranství ve Žďáře doznala změn. Některé poplatky na zábor veřejného prostranství zůstaly ve stejné výši, jiné se zvedly. Kupříkladu poplatek za umístění letní zahrádky u restaurací zůstal na dvou korunách za metr čtvereční a den.
Obecně je veřejné prostranství ve městě rozděleno do dvou zón, v první je stanoven poplatek od dvou do sta korun, ve druhé, a ta se týká místních částí Žďáru, jde o padesátikorunu za metr čtvereční a den. Ve žďárské městské tržnici je kupříkladu poplatek za zábor 60 korun, o pouti, případně o na trzích se pak ve městě platí stokoruna, vystavení zboží před prodejnou obchodníka vyjde na desetikorunu. Zábor prostřednictvím výkopových prací či stavebních strojů nebo skládek stojí desetikorunu za metr čtvereční denně.
Mimo denní poplatky zmíněná vyhláška upřesňuje také paušální platbu za metr čtvereční a měsíc, anebo rok, pokud je zábor dlouhodobějšího charakteru. O případném osvobození od poplatku musí rozhodnout rada města, přičemž se jedná výhradně o charitativní, tedy nevýdělečné akce.