Rainbow page separator

Ve Žďáře uvažují, jak dál pokračovat s trhy

Pátek, 20. února 2015

Žďár nad Sázavou / Mimořádně druhou, a nikoliv první středu v měsíci, se 11. března od 16.30 hodin uskuteční ve velké zasedací místnosti žďárského městského úřadu setkání s obyvateli. Tématem diskuse ten[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tokrát budou trhy ve městě.
„Zajímá nás, jaký typ trhů by se lidem nejvíce zamlouval, jaká by měla být jejich frekvence, kdo by je měl pořádat, případně kde by měly být. Jestli přímo na náměstí Republiky, anebo třeba na i Havlíčkově či Doležalově náměstí,“ nastínil možnosti žďárský starosta Zdeněk Navrátil s tím, že doufá, že se diskuse s veřejností rozvine v další zajímavé návrhy.
„Trhy by mohly přispět k oživení náměstí, aby nebylo pouze průchozím místem, ale aby se tam lidé měli zájem zastavit,“ dodal starosta s tím, že by se ale nemělo jednat o stánky trhovců prodávajících textil.
Žďárská radnice uvažuje i o možnosti zajistit jednotné prodejní stánky, což je rovněž otázka do diskuse, a řeč přijde také na řešení tržnice na centrálním parkovišti.