Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, neplatiči, vystěhování
Rainbow page separator

Ve Žďáře začali vystěhovávat neplatiče

Pondělí, 28. Leden 2013

Žďár nad Sázavou / Neplatiče nájmu v městských bytech už nehodlají dál tolerovat zástupci žďárské radnice, a proto došlo k vystěhování prvního z bytů. Příští týden má následovat další. „Déle to už tolerovat nemůžeme, navíc evidujeme dost lidí, kteří by o byty stáli a nájemné platili. Kromě toho nechceme, aby bylo veřejností vnímáno, že neplatičům projde všechno a že o vystěhování budeme jenom mluvit, ale stejně nic neuděláme,“ vyjádřila se žďárská starostka Dagmar Zvěřinová.

První z vyklizených bytů používala neplatící nájemnice jako skladiště svých věcí, protože v bytě už nějakou dobu sama nežila. Všechny její movité věci v bytě byly sepsány a nafoceny, nyní budou půl roku uskladněny v nebytových prostorách domu. Město jí vyúčtuje náklady spojené s vyklizením bytu i za uskladnění majetku.

Dalších pět neplatících nájemníků má nyní několik týdnů na to, aby svoje závazky splnili. Konkrétně do 20. února.

Neplatiči nájemného městu dluží kolem dvou milionů korun, přičemž nejvyšší dluh činí přes 126 tisíc. „Snažili jsme se maximálně vyjít vstříc ženám s dětmi, nemocným lidem, případně těm, kteří se náhle ocitli ve finanční krizi. A všem, již se s námi nějakým způsobem snažili spolupracovat. Je ovšem ale i hodně neplatičů, kteří na naše výzvy nereagují, o splátkový kalendář nemají zájem, dluh narůstá a jim i nám je jasné, že tímhle způsobem je nemožné ho umořit. A to už opravdu nehodláme trpět,“ dodala Zvěřinová.