Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, podomní prodej
Rainbow page separator

Ve Žďáře zakázali podomní prodej

Sobota, 20. Duben 2013

namesti-radnice-zdarŽďár nad Sázavou / Od začátku června je podle novelizovaného tržního řádu ve Žďáře nad Sázavou zapovězen podomní prodej. Rozhodli o tom tamní radní. Zakázaný bude rovněž pochůzkový prodej v ulicích města. V případě porušení zákazu prodejci hrozí bloková pokuta do výše tisíce korun, případně řešení přestupku ve správním řízení, což může vyjít podstatně dráž.

Vedení Žďáru zákazem vyšlo vstříc obyvatelům, kteří se cítili ve svých bytech, domech i na ulici dotěrnými prodejci obtěžováni.

„Byl to problém, stížnosti na různé praktiky prodejců, aby se například dostali do domu, se množily, lidé se jejich nabídkám nezřídka nevyhnuli ani na ulici,“ uvedla žďárská starostka Dagmar Zvěřinová.

Změna se ale netýká různých oficiálně schválených veřejných sbírek, kupříkladu tradiční Tříkrálové sbírky.

Nový tržní řád současně upravil místa, kde zboží lze oficiálně prodávat. Kromě tržnice u centrálního parkoviště se jedná o několik prodejních míst na náměstí Republiky a v ulicích Nádražní, Brodská, Jungmannova nebo Bezručova. Vedení Žďáru se v této souvislosti hodlá zabývat rovněž budoucím vzhledem městské tržnice.