Rainbow page separator

Ve Žďáře zůstává ještě asi polovina hracích přístrojů

Středa, 23. Září 2015

Automat

Žďár nad Sázavou / Rok 1. října uplyne od doby, co ve Žďáře vstoupila v platnost vyhláška o zákazu hazardu, a ve městě stále ještě funguje asi stovka hracích zařízení, které povoluje ministerstvo financí. Od začátku roku jich bylo zrušeno devadesát. Jejich provozovatelé se proti rušení licencí obvykle odvolávají se svým rozkladem k rozkladové komisi ministerstva financí a následné správní řízení se může táhnout i několik měsíců. O ukončení provozu většiny z dosud fungujících hracích přístrojů už rozkladová komise jednala.
„Postup rušení licencí nijak ovlivnit nemůžeme, takže proto není možné odhadnout, kdy ve městě skončí provoz veškerých výherních hracích přístrojů,“ uvedl žďárský místostarosta Josef Klement.
Před rokem ve Žďáře nad Sázavou fungovalo 228 výherních přístrojů, z nich čtyřiadvacet bylo povoleno radnicí a zbytek ministerstvem financí. Poté, co vstoupila v platnost vyhláška, klasické automaty povolované radnicí ukončily provoz prakticky ihned, ostatní zařízení končí postupně. Žďárská radnice kupříkladu v roce 2013 z provozu výherních hracích zařízení na daních získala více než šestnáct milionů korun. Takto získané peníze pak investovala na podporu sportovních, kulturních a volnočasových aktivit.