Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, poliklinika, hydrocolonterapie
Rainbow page separator

Ve žďárské poliklinice přeruší provoz hydrocolonterapie

Pondělí, 28. listopadu 2011

Poliklinika Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou/ V budově polikliniky ve Žďáře nad Sázavou bude z technických důvodů přerušen provoz takzvané hydrocolonterapie. Služba bude fungovat pouze do 31. prosince le[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tošního roku. Poslední zájemci se však mohou ještě objednávat, a [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to do poloviny prosince 2011.

A co [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to vlastně hydrocolonterapie je? Jedná se o zatím ne příliš známou léčebnou i preventivní proceduru, která spočívá v intenzivním proplachování tlustého střeva filtrovanou teplou vodou. To vše s využitím moderní techniky za účelem odstranění nežádoucích nánosů a zbytků potravy ve střevě. Procedura je vhodná pro každého, kdo má zájem předcházet onemocnění tlustého střeva. Doporučována je také při chronické zácpě a nadýmání, chronickém neinfekčním průjmu nebo při parazitárních onemocněních. Podle odborníků ta[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to terapie slouží i jako účinná prevence rakoviny tlustého střeva.
Potřebný počet výplachů je individuální a závisí především na stavu střeva. Pro preventivní léčbu v rámci střevní hygieny jsou doporučovány tři výplachy v průběhu dvou měsíců. Pro následné udržení dobré kondice je po[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tom vhodné výplachy dvakrát do roka opakovat.