Rainbow page separator

Ve žďárském Batyskafu zahraje Adrian T. Bell.

Pátek, 25. Leden 2019

Žďár nad Sázavou/ Adrian T. Bell, britský muzikant usazený v Praze, dříve též frontman postpunkové skupiny The Prostitutes, přijíždí se svým třetím sólovým albem poprvé na Vysočinu.
„Na třetí desce Adriana spolupracovala věhlasná Sylvia Massy, která je držitelkou několika cen Grammy a spolupracovala s hudebníky jako Johnny Cash, Prince, Red Hot Chilli Peppers či Tom Petty and the Heartbreakers.“ prozradil nám dramaturg klubu Aleš Kostečka.
Po předcházejících dvou sólových albech Different World (cena Apollo za album roku 2014) a Night and Day přichází Adrian T. Bell se svou doprovodnou skupinou The Sleeper Agents s albem, které vypráví o životních dilematech současného muže v moderním světě. Muže, který by rád dobýval a zachraňoval svět, ale realita všedního dne nabízí spíše rutinu placení složenek a permanentně ucpaných stoupaček. „Můj dědeček pracoval jako policista během náletů v Londýně a měl plné ruce práce se zachraňováním lidských životů,“ říká Adrian. „Jájsem se v šestnácti letech dal k námořnictvu a obeplul jsem svět. Takové možnosti naplnění mužské potřeny seberealizace se dnes v realitě evropské metropole hledá opravdu těžko. Každý druhý z nás sní o tom, že je spící agent a jednoho dne mu zazvoní telefon a dostane pokyn ke splnění nějaké záchranné akce, za kterou nás všichni poplácají po ramenou.“

Spolupráce s novou hudební producentkou přinesla nové zkušenosti. „Když jsem se v lednu dozvěděl, že Sylvia, renomovaná a velmi žádaná producentka, souhlasila s mou nabídkou na spolupráci, chvíli mi trvalo, než jsem tomu uvěřil. Sylvia mi pak dala podmínku, že musím každý den napsat jednu skladbu. A tak jsem skládal, pod tlakem, tak ostatně dosahuji nejlepších výsledků. Většina z těch demo nahrávek se nakonec dostala na desku.“ vzpomíná Adrian. Koncert Adriana T. Bella s doprovodnou kapelou začíná v pátek 25.1. v 21:00 v klubu Batyskaf ve Žďáře nad Sázavou. (aka)