Rainbow page separator

Velikonoce na Edenu

Úterý, 20. března 2018

Bystřice nad Pernštejnem / Příroda se probouzí ze spánku a jaro klepe na dveře. I na le[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}tošní Velikonoce budou brány Edenu v Bystřici nad Pernštejnem pro všechny milovníky svátků jara otevřeny. Od pátku 30. března do pondělí 2. dubna, každý den od 9.30 do 18. hodin.

V pátek 30. března proběhne v 17. hodin slavnostní otevření výstavy Fenomén IGRÁČEK. Originální IGRÁČCI z dílny Miroslava Svobody se představí jako patroni Adam a Eva. Celá expozice ukáže návštěvníkovi his[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}torický vzhled města tak, jak bylo původně postaveno. Výstava Fenomén IGRÁČEK – současnost, his[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}torie a výroba té[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}to hračky je pořádaná ve spolupráci s českou firmou EFKO – kar[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}ton, s.r.o., která IGRÁČKA vyrábí a Technickým muzeem v Brně. Tu[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}to výstavu si mohou prohlédnout návštěvníci Centra Eden až do 25. srpna [„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}toho[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}to roku.
Od pátku do neděle bude připravený program ve znamení velikonočních tradic a zvyků. Návštěvníci se mohou těšit na výstavu kraslic, loutkové divadlo, dětské dílny, králičí hop, ukázka výroby 3D kraslic, ad. Chybět nebude ani vys[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}toupení folklórního souboru Borověnka nebo ukázka pletení pomlázky, zdobení vajíček, tvorba jarní dekorace ze šustí, slámy a dalších materiálů.

V horácké vesnici ožijí chaloupky, nastěhuje se do nich hrnčíř, tkadlec, včelař a další řemeslníci, kteří budou návštěvníkům předvádět své řemeslo. Občerstvení připravíme ve mlýně, degustační místnosti a v pivnici, kde mohou návštěvníci ochutnat naše Jarní pivo z mladého ječmene.

Na Velikonoční pondělí bude běžný provoz centra s možností komen[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}tované prohlídky v 10.30 a 14. hodin.
Více informací k nadcházející akci naleznete na www.centrumeden.cz nebo na www.facebook.com/centrumeden

 

Velikonoce na Edenu
Kdy: 30. března až 2. dubna 2018 od 9.30 do 18.00
Kde: Areál centra Eden v Bystřici nad Pernštejnem
Vstupné: dospělí 120 Kč, děti do 6 let zdarma, od 6 do 15 let 80 Kč