Hamry nad Sázavou, hamry nad sazavou, aktuality, Velikonoce, Šlakhamr, kování
Rainbow page separator

Velikonoce na Šlakhamru byly ve znamení kování

Úterý, 10. dubna 2012

slakhamr-1Hamry nad Sázavou/ Víkend před Velikonočním pondělím patřil na Šlakhamru, památce nacházející se poblíž Hamrů nad Sázavou na Žďársku, kovářům.

Ti své umění včetně okování vajec předvedli všem návštěvníkům, kteří se v sobotu a v neděli do areálu bývalého mlýna dostavili. V rámci akce, jež byla zároveň první letošní na této památce, však mohla veřejnost vidět i další aktivity spojené s Velikonocemi. Nechyběla například ukázka pletení tradičních pomlázek z vrbového proutí, zdobení vyfouknutých kraslic tekutým voskem nebo zpracovávání kůže. Zájemci si mohli v prostorách Šlakhamru zakoupit také keramiku nebo kožené výrobky. Nechyběla ani ukázka velikonoční výzdoby – v areálu byly k vidění nazdobené perníčky, barevné kraslice nebo stylové ozdoby vyrobené z papíru.

slakhamr-2Šlakhamr, který je památkou Technického muzea v Brně, zahajuje oficiální letošní návštěvnickou sezonu až v květnu. V tento měsíc se tam zájemci mohou dostavit o sobotách a nedělích nebo ve státní svátky. Provozní doba je od devíti hodin ráno do pěti odpoledne.

slakhamr-4Od června do září se dveře památky budou návštěvníků otevírat denně kromě pondělí, a to opět mezi devátou a sedmnáctou hodinou. V říjnu se pak Šlakhamr vrátí znovu k víkendové a svátkové provozní době. (zp)