Rainbow page separator

Veřejné osvětlení postupně vyměňují za úspornější ledkové

Pátek, 1. Duben 2016

Radnice Nové Město na Moravě

Nové Město na Moravě / Veřejné osvětlení nechá novoměstská radnice rozšířit v místních částech města Hlinné a Olešná. Celkové náklady činí téměř půl milionu korun, přičemž v Olešné přibudou tři sloupy osvětlení a v Hlinném dva.
V současné době v některých ulicích Nového Města i osadách probíhá částečná výměna klasických sodíkových svítidel za LED osvětlení. Na výměnu světel v místních částech přispívá krajský úřad dotací ve výši až sedmdesát procent nákladů.
K LED osvětlení vedení Nového Města přistoupilo z důvodu úspory nákladů na provoz – spotřeba energie je o třetinu nižší a vzhledem k dlouhé životnosti a bezporuchovosti provozu se ušetří náklady za opravy.
Dalším důvodem postupné výměny osvětlení je jeho zastarávání, takže u více než třicet let starých typů svítidel se již nedají sehnat náhradní díly, anebo jsou velmi drahé.
V Novém Městě a jeho místních částech je aktuálně nainstalováno více než čtrnáct stovek svítidel. Každoročně je na jejich údržbu a spotřebu energie vynaloženo od dvou do tří a půl milionu korun.