Nové Město na Moravě, nove mesto na morave, aktuality, bazén
Rainbow page separator

Veřejnost v Novém Městě chce nejdříve bazén

Sobota, 17. Listopad 2012

bazen5Nové Město na Moravě / Necelé tři tisícovky obyvatel Nového Města na Moravě se v anketě přiklonily k vybudování bazénu, přes tisíc lidí by raději chtělo sportovní halu. Anketa mezi obyvateli Nového Města měla tamním zastupitelům pomoci při rozhodování, který ze dvou připravovaných investičních projektů by měli upřednostnit. Bazén za zhruba devadesát milionů korun u lidí zvítězil, sportovní hala za padesát milionů zůstala v pozadí.

Veřejné ankety se ve městě zúčastnilo čtyři tisíce lidí, což je podle starosty Michala Šmardy dosud největší tamní účast v průzkumu veřejného mínění. „Tak veliký zájem o anketu nás trochu překvapil, ale i potěšil,“ uvedl novoměstský starosta.

Zasedání zastupitelstva, které má právě s přihlédnutím na výsledek veřejné ankety odsouhlasit, co se tedy ve městě postaví jako první, se uskuteční 10. prosince. Právě tam se má také odehrát slosování všech anketních lístků o ceny.

Projekt, který zastupitelé při svém prosincovém zasedání odhlasují, bude v Novém Městě zrealizován nejpozději do roku 2015, jeho zahájení je naplánováno v roce 2014.