Vír, vir, aktuality, stěna, ledová
Rainbow page separator

Vírská ledová stěna zahájila sedmou sezonu

Pondělí, 21. Leden 2013

Vír / Metodickým dnem Českého horolezeckého svazu začala už sedmá sezona na ledové stěně ve Víru na Bystřicku. Tu za příznivých klimatických podmínek každou zimu zprovozňuje sdružení adrenalinových sportovců Adrex – za mrazů stříkají vodu na čtyřicet metrů vysokou skálu na břehu řeky Svratky pod hrází Vírské přehrady.

Výsledkem je největší ledopád v České republice a jedna z nejvyšších uměle vytvořených ledových stěn v Evropě. Kromě zkušených lezců si stěnu mohou vyzkoušet i úplní začátečníci. Lezení po ledové skále je na vlastní nebezpečí, provozovatelé z Adrexu ovšem každého lezce jistí, součástí je i úvodní instruktáž.

Zájemcům o ledové lezení je doporučováno vlastní horolezecké vybavení – cepíny, mačky, přilba a horolezecký úvaz. Na místě sice je půjčovna, ale v případě velkého zájmu z řad veřejnosti by vybavení nemuselo pro všechny lezce stačit.

Nejbližší velká akce, která se na vírské ledové stěně odehraje, se koná o víkendu 2. a 3. února. Jde o již tradiční Adrex Ice Run 2013 – závod v lezení na čas.