Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, virtuální, prohlídka
Rainbow page separator

Virtuální prohlídka nabízí procházku Žďárem z klidu domova

Pátek, 15. Červenec 2011

virtualni-prohlidka-textŽďár nad Sázavou/ Poutní kostel svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře, klášterní bazilika Nanebevzetí Panny Marie, náměstí Republiky nebo i kruhové objezdy a významné křižovatky. To je jenom malá ochutnávka z toho, co lze zhlédnout díky nové virtuální prohlídce Žďáru nad Sázavou. Projekt nedávno spustilo Informační internetové centrum Žďárský průvodce.
Lidé, kteří si chtějí udělat procházku městem, aniž by museli opustit svůj domov, tak nyní mohou učinit na webových stránkách www.zdarskypruvodce.cz. Tam naleznou interaktivní mapu, ve které si stačí z nabídky vybrat místo, jež je nejvíce zajímá. V seznamu jsou samozřejmě nejznámější památky Žďáru, a to včetně jejich interiérů, a nechybějí ani důležité dopravní stavby.
Virtuální prohlídka navíc nenabízí jenom podhled na okresní město ze země, ale také z ptačí perpektivy. Ti lidé, kteří trpí závratěmi, si tak beze strachu z výšek mohou vychutnat daleký rozhled z ochozu věže kostela svatého Prokopa. Ovládání aplikace je jednoduché, popisuje jej navíc manuál uvedený přímo v prohlídce. Stačí pouze najet myší na obrázek a se stlačeným levým tlačítkem jí tahat do stran podle toho, kam se návštěvník chce na pohyblivém snímku podívat. Kolečkem myši je kromě toho možné obrázek podle potřeb přibližovat nebo oddalovat.
Kromě webových stránek Žďárského průvodce mohou zájemci virtuální prohlídku nalézt také na oficiální internetové prezentaci města www.zdarns.cz. K procházce Žďárem se lze „proklikat“ přes záložky O městě a poté Virtuální prohlídka.