Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, panenka, soutěž
Rainbow page separator

Vítěz dětské soutěže získá model od návrhářky

Úterý, 8. Únor 2011

krojovana-panenka-nove-mesto-na-moraveŽďár nad Sázavou/ Především snaha přivést děti zpátky k ručním pracím a tvořivé činnosti má za cíl nová soutěž s názvem Obleč si svou panenku.

Za akcí, která je určena dívkám i chlapcům ve věku od deseti do dvanácti let, stojí žďárská módní návrhářka Dana Dobřichovká. Její snahu podpořily ale i Miroslava Němcová, předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, a žďárská starostka a senátorka Dagmar Zvěřinová. „Především jsme chtěly, aby děti ze žďárských základních škol získaly pozitivní vztah k ručním pracím, módě a oblékání. Dnes už si totiž jenom málokterý školák dovede něco přišít nebo zašít. Spíše k těmto činnostem mívají vztah odtažitý,“ nechala se slyšet Dagmar Zvěřinová. Soutěž má probíhat od poloviny letošního února až do konce března tohoto roku. Děti mohou oblékat panenky všeho druhu, organizátoři si pouze nepřejí, aby za „modelku“ sloužily panenky Barbie. Hračka, na kterou účastníci a účastnice soutěže oblečení ušijí, by také měla být veliká kolem třiceti centimetrů. Odevzdat navíc mohou vždy pouze jeden výtvor.

Odborná porota bude hodnotit prvních sto doručených panenek. V potaz bude brát nejenom umělecký dojem, ale také to, zda ušitý model panně sedne. A jaká cena čeká na vítěze tohoto soutěžního klání? Žďárská návrhářka Dana Dobřichovská ušije nejlepšímu účastníkovi soutěže model podle jeho vlastních představ.