Žďársko, zdarsko, aktuality, vlekaři, sníh
Rainbow page separator

Vlekaři začali vyrábět sníh

Pátek, 7. Prosinec 2012

Žďársko / Pouze na přírodu nehodlají spoléhat provozovatelé sjezdovek ve žďárském okrese. Proto už v závěru minulého týdně začala většina z nich s výrobou technického sněhu.

Minulou sobotu například spustili sněžná děla na Harusově kopci u Nového Města na Moravě. Podle správce tamního Ski snow parku Karla Klapače by lyžařskou sezonu chtěli zahájit odhadem týden před Vánoci.

Sněžná děla chrlí umělý sníh i na Fajtově kopci ve Velkém Meziříčí, na sjezdovkách ve Svratce, Novém Jimramově i v Dalečíně. „Když nám neudělá čáru přes rozpočet počasí, mohlo by se začít lyžovat příští víkend,“ odhadl jednatel společnosti Interski, která dalečínský lyžařský areál provozuje, Ivo Doležal.

Správci sjezdovek by však přivítali větší mráz, aby mohla sněžná děla pracovat úsporněji – optimální by bylo kolem minus osmi stupňů.

Ve všech lyžařských areálech slibují, že o zahájení sezony se lyžaři dozvědí včas, a to prostřednictvím jejich aktuálních webových stránek. Na ty je možné se dostat i ze serveru www.sjezdovky.cz.

Webkamery lyžařských středisek na Vysočině